Ousou chtěl pryč ze Slavie a dal jí to najevo. Přiznal, že dialog s klubem nebyl nejlepší

inFOTBAL.cz, 04. 10. 07:39
SK Slavia Praha
Aiham Ousou
FOTO: TV

Švédský obránce Aiham Ousou (23), který v létě odešel ze Slavie a formou hostování se vrátil do BK Häcken, promluvil otevřeně o svém rozhodnutí opustit český klub „za každou cenu“.

„V zimě jsem měl dvě nabídky, které nedopadly. Moje minutáž se zmenšila a Slavia cítila, že chci odejít, což jsem také chtěl. Pak jsem se musel kousnout a znovu bojovat o své místo v základní sestavě. Pár zápasů jsem odehrál, ale bylo to málo. Nakonec to bylo snadné rozhodnutí, opravdu jsem chtěl odejít,“ řekl Ousou v rozhovoru pro Göteborgs-Posten.

Ve Slavii má stále podepsanou smlouvu do roku 2026, ale aktuálně nevypadá reálně, že by ještě někdy červenobílý dres oblékl.

„Během minulé sezony jsme s klubem vedli dialog, který nebyl nejlepší. Věděli, že jim neprospívá mít na lavičce nespokojeného hráče. Nikomu taková věc nepomáhá, takže nejlepším řešením bylo odejít. Teď to bylo formou hostování, ale uvidíme, co se stane v zimě.“

Na konci tohoto roku jeho půlroční hostování v Häckenu skončí. Není vyloučeno, že se změní v trvalý přestup, anebo Ousou odejde do jiného klubu, který splní finanční požadavky Slavie. Ta za něj zaplatila v roce 2021 údajně kolem 600 tisíc eur (14,7 milionu korun).