Odejde Pavlenka z Werderu Brémy? Zranil se v době, kdy se začíná řešit jeho budoucnost

Patrik Bříza, 19. 10. 09:55
Werder Brémy
Jiří Pavlenka
FOTO: depositphotos.com

Český gólman Jiří Pavlenka (31) bude v následujících týdnech či měsících řešit otázku svého dalšího působení ve Werderu Brémy. Na konci června příštího roku mu vyprší současná smlouva a podle zdrojů inFotbal.cz by se brzy mohla rozhýbat jednání s vedením německého klubu. Na posledním reprezentačním srazu se Pavlenka zranil a chybět bude v nadcházejícím utkání proti Borussii Dortmund.

Pavlenka má problém s přitahovači stehen, kvůli čemuž vynechal poslední zápas národního týmu s Faerskými ostrovy (1:0). „Není to vážné zranění, které by Pavlase vyřadilo na dlouho. Ale je to nepříjemné, že chybí,“ řekl trenér Brém Ole Werner.

V sestavě ho vystřídá Michael Zetterer (28). „V něm máme velmi dobrou náhradu,“ dodal kouč.

Daleko důležitější z dlouhodobého pohledu je však Pavlenkova budoucnost. Vzhledem k tomu, že mu na konci sezony skončí kontrakt, se nedá stoprocentně vyloučit přestup do jiného klubu. Jestli se nic nezmění, od ledna může začít vyjednávat s potenciálními zájemci. Anebo si teoreticky počkat na případné EURO 2024, kde se v roli jedničky českého týmu může více zviditelnit. Ale byl by to risk.

Neočekává se, že to Brémy nechají zajít až takhle daleko. Jednání o nové smlouvě by se měla rozběhnout brzy.