Neymar se dohodl s Al Hilalem na dvouleté smlouvě

Jiří Novák, 14. 08. 06:51
Saudska Arabie

Neymar
FOTO: depositphotos.com

Saúdskoarabská liga přivítá další zvučné jméno. Podle francouzského deníku L'Équipe a dalších zdrojů se brazilský fotbalista Neymar (31) domluvil s Al Hilalem na dvouletém kontraktu. Celkem by si měl Neymar vydělat za dva roky 160 milionů eur (3,85 miliardy korun).

Aktuálně jedná saúdský klub s o podmínkách přestupu a podle všeho zaplatí částku, která se bude s bonusy blížit k 100 milionům eur (2,4 miliardy korun). V případě dohody, která se očekává brzy, se Neymar s PSG rozloučí po šesti letech. V roce 2017 přišel z Barcelony jako nejdražší fotbalista všech dob za 222 milionů eur.

„Neymar už přestup schválil, podepíše dvouletý kontrakt. Jeho právníci mají dokumenty, které v pondělí zkontrolují, poté se uzavře dohoda. Al Hilal už objednal zdravotní prohlídku,“ doplnil novinář Fabrizio Romano.

Al Hilal zároveň pracuje na příchodu italského záložníka Marca Verrattiho (30) z Paris Saint-Germain. Ani on, ani Neymar s Kylianem Mbappém (24) nebyli nominováni k sobotnímu zápasu s Lorientem, který Pařížané doma zremizovali 0:0.