Němci budou jednat s Nagelsmannem, aby převzal národní tým. Co Klopp a Van Gaal?

inFOTBAL.cz, 11. 09. 15:24
Německo

Julian Nagelsmann
FOTO: depositphotos.com

Trenér Julian Nagelsmann je podle německých médií největším favoritem na uvolněný post u německého národního týmu. Vedení svazu s ním brzy zahájí jednání, aby nahradil odvolaného Hansiho Flicka.

Jestli jednání dopadnou úspěšně, stane se Nagelsmann (36) nejmladším trenérem v historii německé . Dosud tento rekord drží Jürgen Klinsmann, kterému bylo 39 let, když se před lety ujal funkce.

Německý svaz musí však Nagelsmannovo angažmá vyjednat také s Bayernem Mnichov, kde mladého kouče i po vyhazovu stále váže smluvní kontrakt. Bundesligový mistr dosud požadoval dvouciferný poplatek v milionech eur.

Někteří experti volají také po příchodu Jürgena Kloppa z Liverpoolu. Ten už ale avizoval, že do mistrovství Evropy 2024 určitě nebude k dispozici. „Ale pokud by nastoupil po šampionátu, mohl by reprezentaci dočasně převzít Mathias Sammer. Zjistil jsem, že je na to připraven,“ cituje legendu Lothara Matthause magazín Kicker.

Deník Bild vedle Nagelsmanna a Sammera zmiňuje i další jména: třeba Olivera Glasnera, který vyhrál s Eintrachtem Frankfurt Evropskou ligu a momentálně je volný.

Zajímavá je možnost nástupu zkušeného Louise van Gaala. „V klubu už asi trénovat nebudu, ale slibná reprezentace má stále šanci mě přesvědčit,“ řekl pro Bild.

Také není vyloučena varianta, že zůstane ve funkci dočasný trenér Rudi Völler.

Naopak za nejisté bylo označeno angažování Rogera Schmidta, jenž podepsal v Benfice Lisabon novou smlouvu do roku 2026 a jeho výstupní klauzule se tím zvedla na 30 milionů eur. Sám sebe vyřadil i Ralf Rangnick, protože má v Rakousku rozdělanou práci. „Není to téma,“ potvrdil pro rakouskou televizi ORF.