Nastoupit mohl kdokoli, i Zima, komentoval Trpišovský složení obrany proti Jablonci

Jiří Novák, 11. 02. 21:38
SK Slavia Praha
Jindřich Trpišovský
FOTO: TV

Slavia vstoupila do jarní části nejvyšší české soutěže vítězně. V domácím prostředí porazila 4:3, v nastaveném čase rozhodl Václav Jurečka (29). I přes výhru ale vyvolal především defenzivní výkon „sešívaných“ otázky, řešilo se složení obrany. „Vyznělo to z přípravy i ze složení, ve kterém jsme hráli ke konci podzimu,“ řekl trenér Slavie Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci.

Reklama

Poprvé od května roku 2018 inkasovala Slavia během ligového zápasu na domácím hřišti tři branky, znovu u toho byl Jablonec. Překvapivé bylo pro mnohé postavení Lukáše Masopusta (30) ve stoperské trojici.

Na lavičce zůstali sedět Tomáš Vlček (22) nebo David Zima (23). „Bylo to jednoznačně kvůli zakládání. Čekali jsme, že Jablonec nastoupí v pěti, což se potrvdilo. Lukáš je velice silný v tom zakládání, takže to rozhodlo v jeho prospěch,“ komentoval kouč Trpišovský svůj výběr. „Mohl ale nastoupit vlastně kdokoli,“ doplnil trenér Slavie.

O složení obrany rozhodla i sehranost, na podzim spolu odehrála nejvíce zápasů. „Paradoxně se to neukázalo,“ přiznal Trpišovský.

Navrátilec Zima si musí na první minuty počkat, podle 47letého kouče je ale v pořádku a připraven nastoupit. „Je tu čtrnáct dní. Na tréninku vypadá dobře, akorát podle krevních testů po příchodu měl únavové markery. Ještě to ladíme, v ě měl jiný program. Už jsem říkal, mohl nastoupit i on,“ prohlásil Jindřich Trpišovský

Reklama

Prvního startu by se mohl David Zima dočkat už ve středu, kdy Slavia nastoupí na půdě Zlína.