Nagelsmann jednal s Chelsea: schůzka se starými parťáky a zklamání pro Enriqueho
1m
17. 04. 07:39
Chelsea FC
Nagelsmann jednal s Chelsea: schůzka se starými parťáky a zklamání pro Enriqueho

Julian Nagelsmann

Minulý čtvrtek proběhla klíčová schůzka Juliana Nagelsmanna s vedením . Za ní vedli jednání sportovní ředitelé Paul Winstanley a Laurence Stewart. Ten mladého německého kouče zná ze společného působení v , kde s nimi působil také současný technický ředitel Blues Christopher Vivell.

Šlo o první osobní setkání po sérii videohovorů a schůzek s jeho agenturou Sports360.

Podle britského deníku The Times udělal Nagelsmann dojem – a je právě těmito muži doporučován na obsazení uvolněné trenérské funkce, kterou prozatím vyplnil Frank Lampard. „Věří, že se do této role perfektně hodí, ačkoli klubové zdroje trvají na tom, že zatím nebyly identifikovány žádné preferované možnosti,“ píše list.

Nagelsmann patří do užšího výběru společně s Luisem Enriquem, kterého španělský deník AS označil za „příštího trenéra Chelsea“. Jeho videohovor s klubovým vedením krátce po vyhazovu Grahama Pottera byl předehrou k cestě do Londýna o dva dny později. Osobně odprezentoval svou vizi, jak by pracoval s týmem, a snažil se vlastníka klubu Todda Boehlyho přesvědčit, aby mu tuto práci svěřil okamžitě.

Luis Enrique

Luis Enrique, jeden z favoritů na post trenéra Chelsea

„Ale přišlo zklamání, protože den na to anglický klub oznámil příchod Franka Lamparda, přitom ho hodně motivovalo čelit v prvním zápase Realu Madrid,“ píše deník AS.

„Brzy se to může radikálně změnit – Enrique se rýsuje jako kandidát číslo jedna, který se ujme Chelsea v příští sezoně. Nagelsmann je velkým konkurentem, ale londýnský klub ví, že Enriqueho přítomnost na lavičce by byla klíčovým faktorem, jak přesvědčit záložníka Barcelony Gaviho (18) k přestupu, s nímž naplno jednají už tři týdny.“

Na seznamu potenciálních trenérů Chelsea jsou podle The Times také Mauricio Pochettino, Luciano Spalletti a Rúben Amorim. Zpráva zmiňuje i to, že vedení Chelsea obdivuje práci Vincenta Kompanyho, který bleskově postoupil s Burnley do , a na radaru má také Abela Ferreiru z brazilského Palmeiras. Server The Athletic nově uvedl, že Amorim je ze hry venku, protože chce zůstat ve Sportingu.

Lampardova přítomnost poskytuje Winstanleymu a Stewartovi více času na posouzení všech kandidátů, než předloží konečné doporučení spolumajitelům klubu Toddu Boehlymu a Behdadu Eghbalimu.

🔵 Chelsea jednala s Rúbenem Amorimem, talentovaný kouč trénuje Sporting
👀 Chelsea musí prodat hráče do 30. června, aby vylepšila čísla v účetních knihách