Nádvorník táhne Táborsko za postupem. Zaměřujeme se na stopera a zálohu, říká o posilách

Jiří Novák, 28. 11. 13:08
taborsko
Roman Nádvorník
FOTO: fctaborsko.cz

přezimuje na třetí příčce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, která by klubu po konci sezony zajistila účast v baráži. Tým se pod vedením trenéra Romana Nádvorníka výrazně zvedl, boj o postup do nejvyšší tuzemské soutěže je reálný. Ještě před jarní části sezony ale musí Táborsko úspěšně absolvovat zimní přestupové období. „Chtěli bychom udělat posilu do každé řady,“ prohlásil kouč Nádvorník v rozhovoru pro eFotbal.cz.

Reklama

Bude to náročné jaro, Táborsko do něj bude chtít vstoupit s co nejsilnějším kádrem. Bude ale muset odolávat zájmu z FORTUNA:LIGY. „Nějaký zájem o naše hráče je. Ale byl bych samozřejmě rád, kdyby se nám povedlo udržet kádr do jarní části druhé ligy,“ přiznal Nádvorník. Nejde však jen o udržení klíčových hráčů, ale i o posílení stávajícího výběru.

A postů, kde by chtělo Táborsko nové tváře, není málo. „My bychom chtěli udělat posilu do každé řady. Potřebujeme posílit na místě stopera, středního záložníka a také v útoku. Nejvíce se ale zaměřujeme na pozici stopera a zálohu,“ vyjádřil se 50letý kouč k plánům klubu.

Kde by se měly takové posily vzít? Z nižších soutěží pravděpodobně ne, podle Nádvorníka by muselo Táborsko čekat, než si hráči zvyknou na profesionální fotbal. „Nemohli bychom čekat, že se takoví hráči hned začnou prosazovat. Ti kluci byli zvyklí chodit do práce,“ naznačil Roman Nádvorník náročnost podobných transferů.

Zbývají tak dvě top tuzemské soutěže a cizina. „Pokud najdeme hráče v Evropě nebo Africe, zájem bychom měli,“ řekl Nádvorník. Důležitá je podle něj kvalita herní, ale i charakterová. Na dobrou partu si v Táborsku potrpí. „To je základ, že taháme za jeden provaz,“ přiblížil Nádvorník klíč k úspěchu aktuálně třetího týmu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Reklama