West Ham prý chce Talovjerova ze Slavie. Nesmyslné spekulace, reagoval Tvrdík

inFOTBAL.cz, 04. 08. 07:43
SK Slavia Praha
Maksym Talovjerov
FOTO: TV

překvapivě projevil zájem o stopera či defenzivního záložníka Slavie Maksyma Talovjerova (23). Podle ukrajinského serveru Sport.ua ho skauti londýnského klubu sledovali ve všech zápasech mistrovství Evropy do 21 let a „byl jejich hlavním cílem“. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdí to ale označil za „nesmyslné spekulace“.

Reklama

Kladiváři dlouhodobě udržují se Slavií nadstandardní vztahy. Po skvělé zkušenosti s Vladimírem Coufalem (30) a Tomášem Součkem (28) proto není vyloučen další transfer z Edenu do .

Talovjerov je údajně na seznamu dvou až tří hráčů, které momentálně West Ham zvažuje. Pokud by k přestupu došlo, očekává se, že by zamířil rovnou na hostování do jiného klubu kvůli pravidelnému hernímu vytížení, které mu v nadcházející sezoně trenér David Moyes nemůže zaručit. Stopery má vyřešené i díky nedávnému prodloužení smlouvy s Angelem Ogbonnou (35) do června 2024.

Slavia má podepsaný kontrakt s ukrajinským obráncem do roku 2026, ale netají se tím, že ho za adekvátní nabídku uvolní.

„Ve čtvrtek u nás byli představitelé rakouského LASK Linec, kde Maksym hostoval, a mají zájem ho koupit. Hráč i agent ale čekají, jestli ještě nepřijde něco jiného,“ řekl novinářům předseda Slavie Jaroslav Tvrdík.

Reklama

Bude to West Ham? Tvrdík si to nemyslí. „Nestálo by za to se spíše zamyslet nad tím, jak může brát někdo vážně zjevně nesmyslné spekulace?“ napsal na Twitter.

Mezi zájemci o Talovjerova jsou delší dobu také a , ale oficiální nabídka od nich doposud nepřišla.