Mbappé může odejít už letos. PSG žádá 6 miliard, Real Madrid chce 10 % slevu

inFOTBAL.cz, 29. 07. 08:09
Real Madrid
Kylian Mbappé

už několik dní zná částku, za kterou je Paris Saint-Germain ochotný prodat Kyliana Mbappého (24) letos v létě. Podle španělského deníku Marca jde o 250 milionů eur (6 miliard korun) a „bílému baletu“ ho sdělila hráčova matka Faiza Lamary, která Mbappému dělá agentku společně s jeho otcem Wilfriedem.

Reklama

Transfer může být dohodnut brzy, Real Madrid však požaduje slevu kolem deseti procent, protože nehodlá platit plnou cenu za hráče, kterému zbývá jeden rok smlouvy a po nadcházející sezoně ho může podepsat zadarmo.

„Pařížané vědí, že pokud nesníží své požadavky do 31. srpna a nedosáhnou dohody, Mbappé je připraven dodržet svou smlouvu a odejít po 30. červnu 2024, aniž by dostali jediné euro. Za 225 milionů eur (5,4 miliardy korun) až 230 milionů (5,53 miliardy korun) by přestup mohl být v příštích dnech dokončen,“ píše Marca.

Prezident Nasser Al-Khelaifi se snaží prodat Mbappého za takovou částku, aby dosáhl nejdražšího přestupu ve fotbalové historii a překonal Neymarův transfer, který před šesti lety stál PSG 222 milionů eur.

Zajímavé je, že kluby dosud nebyly v přímém kontaktu a o přestupu jednají prostředníci. Al-Khelaifi s prezidentem Realu Florentinem Pérezem k jednomu stolu jen tak neusedne. Pérez nezapomněl, jak Al-Khelaifi nereagoval na tři oficiální nabídky na Mbappého v srpnu 2021, Al-Khelaifi zase bojoval proti Pérezovi při jeho snaze založit evropskou Superligu, která měla zničit Ligu mistrů.

Reklama

Pokud k přestupu dojde tohle léto, Mbappé se bude muset vzdát podpisového bonusu 130 milionů eur (3,1 miliardy korun), který měl údajně dostat za bezplatný transfer v roce 2024.

V PSG ho může nahradit Ousmane Dembélé (26) z Barcelony.

16905891672736