Mané je na prodej. Nesplnil očekávání, řekl Tuchel. Kane už dal Bayernu „své slovo“

inFOTBAL.cz, 15. 07. 20:13
Bayern Mnichov
Saido Mané

chce po jednom roce prodat útočníka Sadia Maného (31). Trenér Thomas Tuchel to jasně naznačil na sobotní tiskové konferenci.

Reklama

„Má za sebou neúspěšnou sezonu. Nesplnil očekávání klubu ani svá vlastní,“ řekl německý kouč.

„Konkurenční situace je pro něj extrémně vysoká. Na pozici, na které je podle mě nejsilnější, jsou Kingsley Coman (27), který je pro nás nesmírně důležitý, a Serge Gnabry (28). Ten znovu našel formu a v závěru sezony dal spoustu důležitých gólů.“

Podle informací německého magazínu Kicker už byl Mané informován, že nadcházející sezona se bude plánovat bez něj a že má svolení hledat si nový klub.

„Hráč zná můj názor i názor klubu. Výchozí pozice pro něj není jednoduchá. Stále je to ale náš hráč a ve fotbale se toho může stát hodně. Uvidíme,“ poznamenal Tuchel.

Reklama

Mané by nejraději zůstal v Mnichově, ale takhle bude muset zvážit nabídku ze Saúdské Arábie. Jeho agent v týdnu jednal s Al Nassrem, kde hraje Cristiano Ronaldo. Tento klub má však dočasně zakázané přestupy.

Harry Kane

Tuchel mezitím shání jiného útočníka, typickou „devítku“. Velký zájem má o Harryho Kanea (29) z Tottenhamu, Bayern však s prvními nabídkami neuspěl. A jednání pokračují.

„Nebudu se vyjadřovat k hráčům, kteří nejsou naši, ale pro tento post hráče hledáme. Pokud jsme přesvědčeni, že by nám někdo pomohl, jdeme do něj,“ dodal Tuchel.

Kane už je dokonce pro přestup rozhodnutý. Řekl to představitel Bayernu Uli Hoeness. „Velmi jasně naznačil, že rozhodnutí bylo učiněno. Chce hrát Ligu mistrů, a tu my hrajeme. Pokud dodrží slovo, podepíšeme ho. se ho bude muset vzdát,“ prohlásil.