Lukaku je definitivně novým útočníkem AS Řím

inFOTBAL.cz, 31. 08. 12:09
AS Řím

Romelu Lukaku

Hotovo, podepsáno. oficiálně potvrdil příchod belgického útočníka Romelua Lukakua (30) na hostování z , které vyprší příští rok v červnu.

„Přivítání, kterého se mi od tohoto klubu a jeho fanoušků dostalo, mě nadchlo a dodalo mi ještě větší motivaci vydat ze sebe všechno,“ prohlásil Lukaku, který bude hrát s číslem 90.

„Už jako soupeř jsem nasával atmosféru na Olympijském stadionu a nyní budu její součástí. Dojem na mě udělaly také ambice majitelů. Nemůžu se dočkat, až budu na hřišti.“

Velkou roli sehrál při rozhodování i trenér José Mourinho, pod kterým Lukaku nastupoval v Chelsea a Manchesteru United. Pod jeho vedením vstřelil 33 gólů v 76 zápasech. Po sezoně by se měl vrátit do londýnského klubu, kde má stále podepsanou smlouvu do roku 2026.

Tiago Pinto, generální manažer AS Řím: „Je příjemné vidět, že si Lukaku vybral náš klub. S jeho příchodem získáváme více zkušeností, profesionality a touhy vyhrávat. Všechna naše rozhodnutí jsou zaměřena na zvýšení konkurenceschopnosti týmu a neustále hodnotíme výkony na hřišti. Jsme také velmi hrdí na to, že fanoušci vítají Romelua s takovým nadšením.“