Lopetegui skončil ve Wolverhamptonu před startem ligy kvůli přestupové politice

inFOTBAL.cz, 09. 08. 07:16
Wolverhampton
Julen Lopetegui

Trenér Julen Lopetegui skončil na lavičce Wolverhamptonu před startem . Na jeho pozici se chystá bývalý kouč Bournemouthu Gary O'Neil.

Reklama

Wolves oznámili Španělův odchod tři dny před začátkem sezony, ale „až“ v pondělí se utkají s Manchesterem United. V tiskovém prohlášení uvedli, že obě strany „měly rozdílné názory v určitých otázkách a dohodly se, že nejlepším řešením je dohoda o rozvázání smlouvy“.

Hlavním důvodem rozchodu byla jiná představa o přestupové politice.

„Lopetegui mi před pár dny řekl, že když poprvé přišel, v klubu mu řekli, že pokud se mu v minulé sezoně podaří zachránit Wolves, bude moci podepsat hráče, ne ty nejdražší, ale mladé a talentované hráče. Byla to vzrušující vyhlídka. Na konci sezony mu bylo řečeno, že tomu tak není, ale může vzít hráče na bezplatné přestupy. I tohle ale nakonec nebylo možné a nemohl přivést nikoho,“ ozřejmil situaci novinář Guillem Balague.

Podle BBC toto rozhodnutí padlo po přátelském utkání s Celtikem minulý měsíc, Lopetegui však souhlasil, že bude i nadále připravovat tým na nový ročník, dokud vedení klubu nenajde náhradu. Kandidátů bylo několik, volba nakonec padla na O'Neila.

Reklama