Kubala je hráčem Baníku, Šašinka v Hradci Králové. Náročná jednání byla dokončena

inFOTBAL.cz, 06. 07. 15:37
FC Baník Ostrava
Filip Kubala
FOTO: fcb.cz

Univerzál Filip Kubala (23) je oficiálně hráčem Baníku Ostrava, se kterým zahájil letní přípravu. Transfer z Hradce Králové se podařilo dokončit. Kontrakt podepsal do 30. června 2027 s opcí.

Reklama

„Vedení Baníku muselo s Hradcem absolvovat sérii náročných jednání, než dokázalo ofenzivního fotbalistu ze smlouvy vyvázat. Jako součást kompenzace na východ Čech míří útočník Ondřej Šašinka (25), Baník si na něj však ponechal přednostní právo i právo zpětného odkupu,“ informoval klub.

„Je to pro mě velká motivace. Baník je v tuto chvíli pro mě vrchol mé kariéry a posun dopředu. Jsem z kraje, znám klub, jeho legendy i slavné zápasy Baníku a těším se samozřejmě taky hlavně na fanoušky, kteří Baník podporují, kamkoliv přijedete,“ řekl Kubala pro klubový web.

Luděk Mikloško, sportovní ředitel Baníku: „Filip je nesporně zajímavý hráč, který už má čísla, a přitom má v třiadvaceti pořád všechno před sebou. Navíc pochází z našeho regionu a v Baníku už jako kluk působil. Když jsme ho oslovili, bylo hned poznat, že sem opravdu chce jít a hrát za Baník. Jsme rádi, že se nám podařilo jeho přestup konečně dotáhnout.“

„Angažmá v Hradci pro mě představuje novou výzvu, kterou ve své kariéře potřebuju. Jsem rád, že tu mohu být. Delší dobu jsem strávil na hostováních, cítím, že teď patřím do klubu, kde se mnou počítají,“ řekl Šašinka pro web Votroků po přestupu.