Kritika Ten Haga po další prohře Manchesteru United: Jen stojí a žvýká žvýkačku

inFOTBAL.cz, 02. 11. 08:57
Manchester United
Erik ten Hag
FOTO: depositphotos.com

dostal během několika dní další výprask 0:3 na domácí půdě od Newcastlu United a byl vyřazen z Ligového poháru. Na trenéra Erika ten Haga se snesla další vlna obrovské kritiky jak ze strany fanoušků, tak ze strany médií a expertů.

„Ten výkon byl šokující. Špatný. Absolutně bez nápadu,“ spustil v přímém přenosu Paul Merson, expert britské televize Sky Sports.

„Na tom týmu nevidíte žádnou identitu, nepoznáte, o co se snaží. Každý týden vidím tvář Ten Haga, jak žvýká žvýkačku. Kamennou tvář. Nic jiného nevidím – a je potřeba s tím něco udělat.“

Nizozemský kouč se omluvil fanouškům a uvedl, že je za výsledek a výkon zodpovědný on.

„Všichni víme, že to není dobré. Nepodáváme výkony a mrzí mě to kvůli fanouškům. Je to pod naší úroveň a musíme to napravit. Vzpamatovat se z toho. Rychle se vzpamatovat. V sobotu nás čeká další zápas (proti Fulhamu) a musíme být lepší.“

Na otázku, zda disponuje správnými hráči, které naplní představy a standardy klubu, Ten Hag odpověděl, že je o tom přesvědčený. „Snažili se, to jste viděli, ale musíme podat jiný výkon,“ doplnil s tím, že nyní hlavně kabina musí „držet pohromadě“. Je to prý jediná cesta, jak se dostat z krize ven.

Otázkou je, zda u toho ještě bude Ten Hag. Znovu a opět se spekuluje, jestli výsledkovou mizérii přežije.

„Jsem bojovník. Jsem si jistý, že to zvládnu, ale v tuto chvíli jsme na tom špatně. Beru to zároveň jako výzvu.“