Kozel prý čelí ultimátu. Musí porazit Slavii, jinak ve Slovanu Liberec končí

inFOTBAL.cz, 07. 10. 07:41
FC Slovan Liberec
Luboš Kozel
FOTO: fcslovanliberec.cz

Trenérská židle Luboše Kozla se začala viklat. A to výrazně. Podle iSport.cz musí porazit Slavii (v neděli od 18:00), jinak majitel klubu Ludvík Karl sáhne během reprezentační přestávky ke změně. „Ani remíza s vicemistrem ho nejspíš neudrží.“ Je to důsledek pětizápasové série bez jediné výhry. Vedení klubu už mělo kontaktovat dva kandidáty, kteří by mohli Kozla nahradit. Liberec tyto informace popírá.

Stejný portál spekuluje o Martinu Hyském, který koučuje druholigovou . Jeho přesun by musela schválit i , která má na jeho působení ve Vlašimi významný vliv. Už jednou se šéf klubu Jaroslav Tvrdík postaral o to, aby Hyský nebyl zbaven funkce.

Další jméno: David Horejš, bývalý trenér Českých Budějovic a naposledy Jablonce.

Podle zákulisních informací by jablonecký majitel Miroslav Pelta měl velký zájem o to, aby se trenérem severočeského rivala stal právě Horejš. Stále je totiž na jeho výplatní pásce a do toho platí současného kouče Radoslava Látala. Pokud i on by sáhl ke změně, musel by platit třetího trenéra, což úplně současná finanční situace Jablonce nedovoluje. Mluvil o tom také novinář Jan Vacek v pořadu Kudy běží zajíc.

Jedna trenérská výměna může spustit v české lize plno rošád v dalších klubech.