Koubek končí na lavičce Hradce. Funkci převezme Hejkal

1m
25. 04. 11:58
FC Hradec Králové

koubekmir 1

Spojení Miroslava Koubka s FC končí. Zkušený 71letý trenér už se na lavičku „votroků“ nevrátí. Důvodem je podle oficiálního vyjádření sportovního ředitele klubu zdravotní stav kouče.

 „Miroslav Koubek prodělal těžší průběh nemoci. Vzhledem k jeho současnému stavu, kdy se po fyzické stránce necítí zcela fit, mu do konce sezóny v souladu s doporučením ošetřujícího lékaře dopřejeme klidový režim. Trenérovi po sezóně končí smlouva, vzájemně jsme se tak dohodli, že bude lepší, když se dá zdravotně úplně do pořádku a dočasně si odpočine od stresových situací, ke kterým během zápasů dochází,“

Miroslav Koubek dosáhl s Hradcem v minulé sezoně nejvyšší domácí fotbalové soutěže na 6. místo, zároveň s týmem vybojoval postup do semifinále poháru. Současně se Hradec Králové nachází na 7. místě a bojuje o posun do skupiny o titul.

Do konce sezony povede mužstvo Stanislav Hejkal, jenž doposud působil jako asistent trenéra Koubka. Jiří Sabou vidí zbytek realizačního týmu jako zkušený a sehraný.

„Funkci hlavního trenéra převezme Stanislav Hejkal, jenž s trenérem Koubkem strávil nejvíce času. Nepochybuji tak o tom, že konec soutěžního ročníku zvládne.“