Když mě Zlín vyhodí, plakat nebudu, řekl Vrba. Grygera mu vyjádřil podporu

inFOTBAL.cz, 24. 09. 09:11
Zlín
Pavel Vrba
FOTO: fczlin.com

Poslední dvě porážky 1:7 s Plzní a 1:5 s Baníkem vyvolávají otázky o budoucnosti Pavla Vrby ve ě. Mohl by skončit? „Na to se musíte zeptat vedení klubu. Ta situace je složitá a výsledky nejsou…“ odvětil zkušený kouč.

„Vedení klubu musí rozhodnout, co se bude dít. Pokud se rozhodne, že chce něco změnit a bude to o mně, tak se tak rozhodne a bude to vyřešené. Já s tím zase tak velký problém nemám. Plakat kvůli tomu určitě nebudu,“ doplnil Vrba.

Ještě před samotným zápasem s Baníkem mu ale Zdeněk Grygera, generální manažer a místopředseda klubu, vyjádřil důvěru.

„Post hlavního trenéra jsme neřešili. Pavel Vrba je renomovaný, respektovaný trenér, který má za sebou velké úspěchy. Demonstroval to i v závěru minulé sezony, kdy jsme se zachránili. Má naší plnou podporu,“ pronesl Grygera do kamer O2 TV Sport.

S Vrbou se však trochu rozchází v pohledu na současný kádr, tedy alespoň v tom, jak o něm mluví.

„Kádr dostál změn, někteří hráči odešli, ale dokázali jsme zachovat kostru. Navíc šanci v prvním týmu dostávají odchovanci klubu,“ těší Grygeru.

Co na to Vrba?

„Vůbec se nechci bavit o šířce kádru, ale je pravda, že když jsem viděl, kdo v Baníku sedí na lavičce, tak si myslím, že pět těchto hráčů by ve Zlíně hrálo v základu. I já bych rád trénoval třeba nějaké jiné hráče a další do týmu dovedl, ale vycházím z toho, jaké máme možnosti a jací hráči ve Zlíně jsou. To je realita.“