Kdo nahradí Kanea v Tottenhamu? Přijít by teoreticky mohl Lukaku

inFOTBAL.cz, 11. 08. 08:18
Tottenham Hotspur
Romelu Lukaku

Romelu Lukaku (30) je překvapivě spojován s možným přestupem do Tottenhamu Hotspur, kde by nahradil odcházejícího Harryho Kanea (30). Spekuluje o tom italský deník Gazzetta dello Sport, který to dává do souvislosti s pozastavenými jednáními a Juventusu.

Reklama

Lukaku se vrátil do tréninkové centra Chelsea v Cobhamu, kde se připravuje individuálně mimo první tým trenéra Mauricia Pochettina. A čeká, jak dopadnou jednání klubu s ostatními zájemci. Co se veřejně ví, tak v poslední době byl jediný – zmíněný . Kluby se však nedokázaly dohodnout na peněžním doplatku k Dušanovi Vlahovičovi (23), který by zamířil opačnou cestou na Stamford Bridge.

Chelsea se proto rozhlíží po novém řešení, jak naložit s Lukakuem. Ve hře zůstávají třeba kluby ze Saúdské Arábie, ty ale belgický reprezentant doteď odmítal. Pokud by se opravdu ozval , jednání by se i přes vzájemnou rivalitu nebránila.

„Existuje však několik problémů, které je třeba pořešit. První: Lukaku nechce zůstat v . Jeho přáním je návrat do . Za druhé: Postecoglu, trenér Tottenhamu, není jeho velkým fanouškem z technického hlediska,“ píše italský list.

Zároveň nabízí další jména, o kterých se nahlas mluví. Tottenham má údajně na seznamu také Mehdiho Taremiho (31), za něhož Porto požaduje 30 milionů eur (727 milionů korun). Interně se diskutuje o mladém Nigerijci Giftu Orbanovi (21) z Gentu, kde v minulé sezoně nastřílel 20 gólů ve 22 zápasech ve všech soutěžích. V tomto ročníku už stihl 5 gólů ve 3 utkáních.

Reklama