Jednání Osimhena a Neapole drhnou. V pohotovosti jsou Liverpool a Chelsea

inFOTBAL.cz, 28. 10. 09:43
Neapol
Victor Osimhen
FOTO: depositphotos.com

a jsou v pohotovosti kvůli komplikované situaci kolem nové smlouvy Victora Osimhena (24) v Neapoli. Jednání s prezidentem Aureliem De Laurentiisem o jejím prodloužení se prý zadrhla, protože se obě strany neumějí dohodnout v otázce platu.

Osimhen podle italského serveru Calciomercato požaduje 9 milionů eur (222 milionů korun) za sezonu, což je dvojnásobek současného ročního platu. A shoda nepanuje ani ohledně zahrnutí výstupní klauzule. De Laurentiis ji chce stanovit na 200 milionů eur (4,9 miliardy korun), zatímco Osimhen by dal přednost nižší a reálnější částce. Současná smlouva mu vyprší v roce 2025, proto je silně spojován s jinými kluby.

„Nikdy jsem nebyl klidný, pokud jde o Osimhena, ale na tanec jsou potřeba dva. Pokud se jeho postoj změnil, pak s tím nemohu nic moc dělat. Jestli se po podání ruky věci změní, je to zklamání, bereme to v úvahu, ale život jde dál. Máme s ním dobrý vztah, smlouva platí do roku 2025, takže je čas. Nezapomeňte, že jsem (Kalidoua) Koulibalyho prodal do Chelsea na poslední chvíli,“ nechal se nedávno slyšet De Laurentiis.

Může Osimhen nabrat směr ?