Jamese Rodrígueze čeká další předčasný konec. Nikdo není víc než klub, vpálil mu šéf

inFOTBAL.cz, 10. 02. 10:33
James Rodriguez

Po 13 letech v Evropě a Kataru se James Rodríguez (32) loni v létě vrátil zpět do Jižní Ameriky. Jenže i jeho angažmá v desátém klubu v kariéře, brazilském Sao Paulu, se blíží k předčasnému konci. Podle tamějších médií mělo dojít k dohodě o ukončení smlouvy, která původně platila do roku 2025. Na oficiální potvrzení se stále čeká.

Reklama

Rodríguez dal údajně klubu najevo, že chce odejít, před týdnem. Poté, co byl vynechán ze zápasové nominace pro finále brazilského Superpoháru proti Palmeiras. Následně odmítl s týmem odcestovat na utkání a sledovat ho z tribuny.

„Brazilský fotbal je intenzivnější a James se mu nedokázal přizpůsobit. Je to hráč pro jinou ligu. Protože nehraje, není šťastný, ale žádný hráč není víc než klub,“ řekl sportovní ředitel Sao Paula Carlos Belomonte.

Kolumbijský hrdina z mistrovství světa 2014 nastoupil od loňského léta celkem k 14 zápasům, z nichž pouze v jednom odehrál celých 90 minut. Rodríguez je už nějakou dobu obviňován mimo jiné z nedostatku nasazení a problémů s životosprávou.

Jeho bývalý trenér z Evertonu Rafael Benítez v roce 2021 říkal: „James preferuje peníze a pohodlný život. To je pro něj důležitější než konkurence a úspěch ve fotbale.“

Reklama