Jakub Hora a rozchod s Dynamem: Návrh na ukončení smlouvy + reakce kabiny

Petr Ficker, 01. 11. 14:33
SK Dynamo České Budějovice
Jakub Hora
FOTO: dynamocb.cz

Jak informoval inFotbal.cz, vedení Dynama v úterý dopoledne oznámilo Jakubu Horovi (32), že s ním nepočítá do další části sezony a chce s ním ukončit spolupráci. Předložilo mu zatím neformálně ústní nabídku na finanční vyrovnání, o které se nyní bude jednat. Hora se chce spojit s agentem Jiřím Müllerem, aby mu pomohl vyjednat co nejlepší podmínky.

Rozhodnutí škrtnout Horu přišlo po mizerných výsledcích a poslední domácí prohře 0:1 s Pardubicemi, po které majitel klubu Vladimír Koubek bouchl do stolu, že je čas na změny. Řešila se i otázka trenérů Tomáše Zápotočného a Marka Nikla, ale ti zatím zůstávají.

Proč nakonec končí „jen“ Hora? Důvodů je prý víc. „Ukázalo se, že problém nebyl pouze výkonnostní, ale také vztahový. Kabina na rozhodnutí sportovního vedení reagovala pozitivně,“ říkají zdroje portálu inFotbal.cz.

„V gesci to nyní má (sportovní manažer) Jan Podroužek, který přednesl návrhy, jak situaci řešit, a vede jednání o ukončení smlouvy s Kubou Horou ke konci roku. Hora měl být obeznámen s první nabídkou finanční kompenzace blížící se jeho dvěma platům. Ale zřejmě ji nepřijme, o čemž bude Dynamo teprve informovat.“

Hora má podepsanou smlouvu do 30. června 2024, tedy do konce této sezony. Do ní je zahrnuta opce na automatické prodloužení po odehrání určitého počtu zápasů, ale k tomu už nedojde. Nyní chce vyjednat co nejlepší podmínky pro svůj konec. Chce pověřit zastupováním agenta Jiřího Müllera, s nímž se má potkat ve čtvrtek.

Poté budou následovat jednání s vedením Dynama.