Jablonec začal řezat. Ostrá výměna názorů s trenérem Látalem, Považanec končí

inFOTBAL.cz, 16. 08. 18:38
FK Jablonec

Jakub Považanec
FOTO: fkjablonec.cz

Sezonu začal jako kapitán, po čtyřech ligových kolech je na odchodu. Slovenský záložník Jakub Považanec (32) slyšel z úst jabloneckého majitele Miroslava Pelty, aby si našel nový klub.

Považanec měl podle informací inFotbal.cz „ostrou výměnu názorů“ s trenérem Radoslavem Látalem. A je jedním z těch, o kterých kouč mluvil po vysoké prohře se Spartou (1:5), že „dostali potřetí šanci a že je potřeba do toho říznout“.

A tak se v Jablonci začalo řezat. Látal ukázal na Považance, a ten chce z klubu zmizet. Navzdory tomu, že na konci června prodloužil smlouvu do léta 2024 a odmítl nabídku Banské Bystrice.

„Od pana Pelty dostal svolení poohlédnout se po jiném angažmá, to se nyní děje,“ potvrdily inFotbalu klubové zdroje.

Žádnou oficiální nabídku ale Považanec zatím nemá. Uvidí se, co přinesou další dny nebo týdny.

Aktualizováno 17. srpna 13:25 potvrdil, že byl Považanec umístěn na přestupní listinu. „Majitel klubu Miroslav Pelta sdělil Jakubu Považancovi, že má svolení hledat si angažmá a klub hráče uvolnil na přestupový trh. Jeho budoucnost se aktuálně řeší,“ uvedl mluvčí klubu Martin Bergman.

Také popřel informaci o „výměně názorů“ mezi hráčem a trenérem: „K žádné roztržce nebo hádce, ani výměně názorů během jednání mezi trenérem a hráčem nedošlo, stejně tak se v poklidu řešila aktuální situace mezi hráčem a vedením klubu.“