Infantino a jeho sen: Saúdská Arábie jako pořadatel MS ve fotbale

Jiří Novák, 08. 10. 17:32
Saudska Arabie
Gianni Infantino
FOTO: depositphotos.com

Silný partner, který by FIFA pomohl k vyšším ziskům. Takový je vysněný host MS ve fotbale pro rok 2034 v očích Gianniho Infantina, jak popisuje The Telegraph. Šéf FIFA se chce, co se týče financí, dotáhnout na fotbalovou konkurenci. A pomoci by mu mohla .

Země, která v posledních měsících výrazně investovala do fotbalu, bude jedním z kandidátů na pořádání Mistrovství světa ve fotbale 2034. Zájemci se musí FIFA přihlásit do 30. listopadu, což jednoho z top kandidátů, Austrálii, překvapilo.

Saúdové jsou ale připraveni. A to může hrát do karet Infantinovi. Saúdská Arábie by pro 53letého Švýcara byla silným partnerem v boji o kontrolu a bohatství na fotbalové scéně. Boj o pořádání světového šampionátu v roce 2034 vypadá jednoznačně.

Ani úspěšné Mistrovství světa ve fotbale žen 2023, které pořádala Austrálie spolu s Novým Zélandem, nestačí. Již příští rok v červenci se rozhodne a karty jsou rozdány jasně. S největší pravděpodobností navíc zůstane jen jeden kandidát, což by pro FIFA bylo ideální.