Stanciu do Besiktase? Nahradil by Dele Alliho, píše turecký tisk

Vrátí se Stanciu do Slavie? Tvrdík slibuje „dobrý příští týden“

Nicolae Stanciu

Příští týden oznámí pražská hned několik posil. I její šéf Jaroslav Tvrdík na Twitteru slibuje „dobrý příští týden“. Sešívaní dotahují nové tváře. Mluví se o příchodech Davida Pecha z Mladé Boleslavi, Emmanuela Yeboaha z rumunské Kluže či Babacara Sy z druholigového Táborska. Pouze transfer Mojmíra Chytila z olomoucké Sigmy se měl podle informací inFOTBAL.cz v posledních dnech lehce zkomplikovat. Jednalo se ale také v norském Oslu, kam si zástupci Slavie měli jet pro zahraničního stopera ze Skandinávie.

A znovu se spekuluje o tom, že Slavia vstoupila do jednání s rumunským oblíbencem. Nicolae Stanciu se chce do Edenu vrátit a netají se tím, jenže vypořádat se musejí kluby. V čínském Wu-chanu, kam přestoupil za 4 miliony eur, má smlouvu do konce roku 2024.

Stanciu? Je nereálné, aby se Slavia s čínským klubem domluvila

Jindřich Trpišovský pro ČTK potvrdil, že přivést zpět rumunského záložníka Nicolae Stanciua je tuto zimu absolutně nereálné.

„S Nicem jsme v kontaktu celou dobu. Slavii má rád, má ji v srdci, je i s námi trenéry v kontaktu. Při odchodu říkal, že když se jednou bude vracet do Evropy, chtěl by se vrátit do Slavie. To platí. Víme, jak moc nám chybí. Náhradu jsme za něj dodnes nenašli, furt nám chybí typologie takové klíčové přihrávky. Je to hráč, o kterého bychom hodně stáli, přání je to velké. Ale myslím, že je nereálné, aby se kluby domluvily. Odešel za nějaké peníze, mateřský klub ho nebude chtít uvolnit.“

Agent: Slavia nabízí Stanciuovi 43,8 milionu za rok. Nesmysl, píše Tvrdík

Nicolae Stanciu dostal nabídku obřích rozměrů od Slavie Praha, píší rumunská média. Podle serveru As.ro by si v Edenu mohl vydělat 1,8 milionu eur (v přepočtu 43,8 milionu korun).

Stanciu

Agentka rumunského záložníka Anamaria Prodan tvrdí, že pokud Wuhan Tree Towns nechá Stanciua odejít, je pravděpodobné, že přijme nabídku Čechů. Šance, že by Stanciu přestoupil do Kluže za 500 000 eur ročně, je prý tedy nulová. „Kluž si Stanciua nemůže dovolit,“ řekla Prodanová.

Jiný server gsp.ro píše, že k transferu Stancia do Slavie by mohlo dojít na konci letošního roku nebo nejpozději v lednu.

Reakce Slavie? „Nesmysl, žádná jednání neprobíhají,“ napsal na Twitteru šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

Slavia se přetahuje se Spartou o Květa z Bohemians

Roman Květ (24) by mohl zamířit do pražského „S“ a v zimě se bude řešit, zda to bude , nebo . Server iSport.cz píše, že o jeho služby stojí trenér Jindřich Trpišovský, který měl s hráčem údajně již mluvit a probírat s ním budoucnost.

Sparta ovšem podle informací inFotbal.cz nechce otálet a mohla by nabídnout za Květa 12 milionů korun, což je minimální částka, kterou budou požadovat .

Mezi dalšími vytipovanými posilami pražské Slavie mají být také Nicolae Stanciu hrající v Číně, který se chce vrátit, což potvrzuje i jeho agent, útočník Sigmy Olomouc Mojmír Chytil a další záložník Bohemians Petr Hronek, kterého chtěl Trpišovský už kdysi do Liberce.

Kvet

Pages: 12