Spalletti potvrdil svůj konec: Neapol si zaslouží to nejlepší a já nejsem připraven

Prezident Neapole potvrdil, že trenér Spalletti končí na vlastní žádost

Luciano Spalletti
FOTO: depositphotos.com

Luciano Spalletti nebude pokračovat na lavičce Neapole. Přestože mu po zisku italského titulu zbývá ještě rok do konce smlouvy, prezident klubu Aurelio De Laurentiis ho nebude násilím držet u týmu.

„Spalletti je svobodný muž. Přišel mi říct, že tady udělal maximum a že jeho etapa končí. Řekl mi, že má smlouvu, ale že by si nejraději vzal na rok dovolenou. Mohl bych se tomu bránit? Dal mi toho tolik, já mu děkuji,“ prohlásil De Laurentiis. Italská média několik dní spekulují, že Spallettiho vystřídá v Neapoli Antonio Conte.

Spalletti zvažuje, že po zisku italského titulu z Neapole odejde

Trenér Luciano Spalletti vážně uvažuje o tom, že na konci sezony opustí , informuje novinář Fabrizio Romano. Italský klub se již začal zajímat o potenciální kandidáty. Stejnou informaci v minulém týdnu psala také italská média.

„Rozhodnutí padlo. Pouze čekáme, až to odkomunikujeme,“ řek Spalletti po nedělní výhře 3:1 nad Interem.

🔵 V Neapoli to vře. Trenér Spalletti může skončit

Spalletti odmítá, že by měl nabídky z jiných klubů

Trenér Neapole Luciano Spalletti popřel, že by měl nebo čekal na nabídky z jiných klubů. V týdnu sílily spekulace, že se chystá mistra Serie A v závěru sezony opustit. Způsobily je komentáře prezidenta Aurelia De Laurentiise, který řekl, že nechce svému kouči „přistřihnout křídla“.

„Nevím, co tím myslel, to byste se museli zeptat jeho. Nesouvisí to s tím, co jsme si řekli u večeře. Pokud jde o mě, nepotřebuji křídla, ale boty. Nepotřebuji křídla, abych mohl někam létat. Nebylo třeba o ničem vyjednávat. Žádné zvýšení platu jsem neodmítl… Není pravda, že jsem dostal nabídky od jiných klubů, to je lež. Je nepravdivé tvrdit, že čekám na jiné kluby nebo že jsem odmítl nějaké nabídky.“

4m
19. 05. 19:19
Neapol

V Neapoli to vře. Trenér Spalletti může skončit

Neapol

Pro fanoušky Neapole je to šok, ale vedení klubu podle italského tisku reálně zvažuje vyhazov trenéra Luciana Spallettiho. Jeho vztah s prezidentem klubu Aureliem De Laurentiisem začal být po zisku titulu ještě napjatější. „To ticho kolem jednání o prodloužení smlouvy vydá za víc než všechna slova,“ píše deník Corriere della Sera.

Spalletti má ještě na rok podepsanou smlouvu, ale pokud se budou neshody prohlubovat, bude požádán o odchod. A to De Laurentiis v euforii během oslav říkal, že uplatní opci na automatické prodloužení trenérova kontraktu. Pak ale Spallettimu prý ani nezavolal. Už se také objevují jména koučů, kteří by mohli přijít: Rafael Benítez, Antonio Conte a další.

Pages: 12