Olayinka byl představen v Srbsku. Je to krok dopředu, řekl po přestupu ze Slavie

Davida Juráska chtělo Fenerbahce! Slavia odmítla několik nabídek a zavedla „platový strop“

David Jurasek
FOTO: .cz

Odmítli jsme prodat Davida Juráska, potvrdil na tiskové konferenci šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. Velký zájem mělo . Turci se podle informací inFOTBAL.cz na hráče dotazovali, dokonce mělo dojít na konkrétní nabídku kolem 3 milionů eur. Ale odpověď byla jasná: „Neprodáme!“

A stejný verdikt padl u několika dalších hráčů. „Dostali jsme nabídky také na Ondřeje Lingra (toho chtěl Panathinaikos), Oscara a Aihama Ousoua, ale odmítli jsme je s tím, že chceme být sportovně úspěšní. S Lingrem budeme hovořit v průběhu sezony, co chce dál. Variantou je prodloužení smlouvy i odchod v létě,“ řekl Tvrdík.

Yeboah byl riziko. Slavia nabízela hostování, Tvrdík vyvrací spekulace Rumunů

Na odchodu je také Peter Olayinka, jehož představení v dresu Crvené Zvezdy vyvolalo v Edenu emoce. „Bylo to zklamání, že odjel, nevítal jsem to. Ale Peter je legenda a má morální kvality, že do jara dá všechno. Bohužel na smlouvě jsme se nedomluvili. Je to těžká situace. je v recesi, začali jsme lépe řídit náklady a děláme úsporná opatření. Jedno z nich je, že jsme dali platový strop, mnohamiliónové měsíční odměny u nás už hráči očekávat nemůžou, s tím je definitivní konec,“ prozradil Tvrdík.

A ještě jeden odchod. „Je možné, že po Usorovi se ještě jeden hráč objeví v LASK Linz na hostování.“

Snimek obrazovky 2023 01 27 v 14.47.13
FOTO: Slavia TV

Trpišovský: V zahraničí je velký zájem o čtyři hráče Slavie

Pohybu v kádru ještě „určitě bude“, přiznal kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

„V posledních dnech registrujeme velký zájem ze zahraničí o čtyři naše hráče, otázka je, co z toho dopadne nebo nedopadne, co bude klub akceptovat. Některá jednání jsou hodně daleko, některá na začátku. Samozřejmě ať to dopadne jakkoli, máme jen dvě soutěže, takže pohyb z kádru ven bude určitě. Dovnitř bude minimální, a když ano, tak o jednoho hráče. Momentálně to ale tak nevypadá,“ řekl Trpišovský pro oficiální web.

A jak to vidí s Peterem Olayinkou, který se od léta upsal Crvené Zvezdě Bělehrad? Odejde už v zimě? „Je to proměnlivé, kdybych to měl odhadnout, tak jaro stráví tady. Ještě uvidíme, jak budou probíhat jednání.“

📰 Kownacki by mohl přestoupit do Slavie v zimě. Prý už existuje nabídka

Jindřich Trpišovský

Olayinka by mohl opustit Slavii ještě v zimě

potvrdila, že „aktuálně jedná o případném odchodu Petera Olayinky už během zimního přestupového období“. Existuje předběžný souhlas klubu, agenta i hráče. S týmem Jindřicha Trpišovského zatím odletí na soustředění. Pokud k dohodě nedojde, stane se Olayinka hráčem Crvene Zvezdy Bělehrad od 1. 7. 2023.

Potvrzeno. Olayinka podepsal smlouvu s Crvenou Zvezdou

Potvrzeno. Olayinka podepsal smlouvu s Crvenou Zvezdou

Peter Olayinka

Hotovo, podepsáno. Peter Olayinka v létě po vypršení smlouvy opustí Slavii jako volný hráč zadarmo. Oficiálně byl potvrzen jeho přestup do Crvene Zvezdy Bělehrad od 1. července 2023. V tento den začne platit jeho tříletý kontrakt. V týmu mimo jiné potká bývalého sparťana Guélora Kangu.

“V několikaměsíčním dialogu jsme hledali cesty pro prodloužení kontraktu. Nedohodli jsme se. Hráč měl výrazně lepší nabídky, než mohla dát ,” napsal na Twitteru šéf klubu Jaroslav Tvrdík a označil Olayinku za legendu Slavie.

Pages: 12