Pech a Sparta? Jak to bylo. A proč vyhrála Slavia

Se Slavií chci vyhrát titul, prohlásil Pech

David Pech poskytl pro web Slavie svůj první rozhovor po přestupu do Edenu. Co řekl?

„Moje cíle jsou nejprve zapadnout do kabiny a být platný hráč, abych Slavii pomohl. Když člověk přijde do Slavie, tak cíle musí být nejvyšší, to je samozřejmě vyhrát titul v letošní sezoně.“

OFICIÁLNĚ: David Pech přestoupil do Slavie

David Pech
FOTO: .cz

Hotovo, podepsáno. Talentovaný obránce David Pech přestoupil z Mladé Boleslavi do Slavie. Smlouvu podepsal do roku 2027.

„David je univerzální hráč, umí zahrát na více postech, v kariéře prošel snad všechny. Jeho nejtypičtější post je ve středu hřiště, ale teď nastupoval hlavně na pozici pravého obránce, zahraje i nalevo, zkrátka univerzál. Začal hrát brzy v lize, pak ho zbrzdilo zranění, ale na svůj věk má hodně ligových startů. Používá obě nohy, je fotbalový s velmi dobrým pohybem. Sledujeme ho delší dobu, nejintenzivněji od léta, kdy se vrátil po těžkém zranění a zažil dobrou podzimní část. Už ke konci podzimu jsme oslovili jeho i klub,“ řekl trenér Slavie Jindřich Trpišovský na klubovém webu.

Mladá Boleslav začala přípravu s Pechem i Kušejem

Vasil Kušej zahájil zimní přípravu v Mladé Boleslavi, kam přestupuje z druholigového Prostějova. V týmu zatím zůstává také David Pech, který jedná o přestupu do Slavie. „K dramatické obměně jako v loňském létě nedochází. Tým zůstává pohromadě, pouze ho doplňujeme,“ pochvaluje si trenér Pavel Hoftych na klubovém webu.

Vrátí se Stanciu do Slavie? Tvrdík slibuje „dobrý příští týden“

Nicolae Stanciu

Příští týden oznámí pražská hned několik posil. I její šéf Jaroslav Tvrdík na Twitteru slibuje „dobrý příští týden“. Sešívaní dotahují nové tváře. Mluví se o příchodech Davida Pecha z Mladé Boleslavi, Emmanuela Yeboaha z rumunské Kluže či Babacara Sy z druholigového Táborska. Pouze transfer Mojmíra Chytila z olomoucké Sigmy se měl podle informací inFOTBAL.cz v posledních dnech lehce zkomplikovat. Jednalo se ale také v norském Oslu, kam si zástupci Slavie měli jet pro zahraničního stopera ze Skandinávie.

A znovu se spekuluje o tom, že Slavia vstoupila do jednání s rumunským oblíbencem. Nicolae Stanciu se chce do Edenu vrátit a netají se tím, jenže vypořádat se musejí kluby. V čínském Wu-chanu, kam přestoupil za 4 miliony eur, má smlouvu do konce roku 2024.

Pages: 123