Kolik Bohemians inkasují za Květa: Plzeň musela aktivovat výstupní klauzuli

Viktoria Plzeň představuje dvě velké posily: Roman Květ a Matěj Vydra

Hotovo, podepsáno. Roman Květ a Matěj Vydra už jsou hráči Viktorie , potvrdil západočeský klub.

Vydra naposledy působil v anglickém a po těžkém zranění byl měsíce bez angažmá, nyní se Plzni upsal na 2,5 roku. O možném Vydrově příchodu informoval inFOTBAL.cz už 7. prosince. „Jednání Viktorky bylo rychlé a konkrétní, budu zde mít veškeré potřebné podmínky. Prohlédl jsem si zázemí klubu a je špičkové pro trénink i regeneraci. Jsem rád, že jsme se domluvili a nyní je na mně, abych se dokázal prosadit a byl přínosem, motivaci mám velkou,“ řekl třicetiletý útočník pro klubový web.

Záložník Roman Květ přichází z a kontrakt podepsal na tři roky. Opačným směrem míří na hostování brankář Martin Jedlička. Díky tomu Plzeň snížila přestupovou částku, původně se mluvilo až o 14 milionech korun. Jistota je, že Viktoriáni museli aktivovat výstupní klauzuli, která se podle zákulisních informací v této výši pohybovala.

5E27DC46 D0E6 45FF A11E 1FC0797CB12A
FOTO: fcviktoria.cz

Kaša do Bohemians? Plzeň může nabídnout stopera za Květa

Viktoria by mohla nabídnout stopera Filipa Kašu do , aby ponížila přestupní částku 14 milionů korun za Romana Květa. Informuje o tom deník Sport.

Kašovi za půl roku končí ve Viktorii smlouva a aktuálně se zotavuje po těžkém zranění kolena. „V Plzni není pravděpodobné, že na jaře dostane větší prostor. Proto by jarní hostování v Bohemians mohlo být výhodné pro obě strany,“ napsal Sport.

Filip Kasa
fcviktoria.cz

Květ posílí Plzeň. Řeší se ještě přestupní částka

„Roman Květ se stane novou posilou Viktorie, kam míří z ,“ píše server iSport.cz s tím, že se už jen řeší výše přestupní částky.

Ačkoli Květova smlouva obsahuje výstupní klauzuli 14 milionů korun, ji chce ponížit hráčskou kompenzací. Kdo zamíří opačnou cestou do Bohemians, to se nyní řeší v kancelářích obou klubů.

170220 1250 KVET
bohemians.cz

Květova klauzule aktivována není, musejí přijít peníze na účet

Viktoria , i mají zájem o Romana Květa. Ten si v létě dohodl s vedením výstupní klauzuli ve výši 14 milionů korun. A zdá se, že by jeden z velkých českých klubů toho mohl využít.

„Podmínky jeho odchodu vznikly v létě, kdy měl nabídku z druhé belgické ligy. A tak vznikla výstupní klauzule. Aktivovaná není. Ona se aktivuje v podstatě ve chvíli, kdyby nám přišly peníze na účet, což se nestalo,“ řekl šéf Bohemians Darek Jakubowicz pro iSport.cz s tím, že by Květ mohl preferovat spíše přestup do zahraničí.

A zájem je také o Petra Hronka, kterého chce Slavia. Smlouvu má do konce sezony a nabídka na její prodloužení o další čtyři roky mu leží na stole.

Kvet
Pages: 12