Připravuje se konec Hapala? Vedení Baníku se potkalo s trenérem Horejšem

Jak Pelta z dovolené řídil po telefonu vyhazov trenéra Horejše. A kdo místo něj?

Miroslav Pelta
FOTO: FAČR

Miroslav Pelta z dovolené v Řecku řídil odvolání trenéra Davida Horejše. Ačkoli ho v minulém týdnu „ubezpečil“, že ve své funkci pokračuje a řešil s ním posily pro příští sezonu, v neděli během bolavého utkání s Teplicemi (0:2) radikálně otočil.

Pokračovat

Zvrat. Jablonec odvolal trenéra Horejše

David Horejš
FOTO: fkjablonec.cz

Ještě včera trenér David Horejš mluvil o posilování svého týmu, dnes ho po pondělním zasedání klubového vedení odvolal z funkce. Končí celý realizační tým.

„Vedení klubu rozhodlo o odvolání hlavního trenéra Davida Horejše a jeho realizačního týmu. Důvodem jsou neuspokojivé výkony a výsledky v sezóně 2022/2023. Jméno nového hlavního trenéra a asistentů oznámíme v nejbližších dnech. Trenérům děkujeme za působení v Jablonci a přejeme hodně štěstí v dalším angažmá,“ uvedl klub v oficiálním prohlášení.

Ani Horejš nehodnotil uplynulou sezonu pozitivně. S týmem ji zakončil na 13. místě pouhé tři body od baráže. „Byla tam spousta chyb, musíme se z nich poučit. Takovou sezonu jsem si rozhodně nepředstavoval a ani hráči mi to moc neulehčili,“ řekl.

Pelta: S výsledky jsem nespokojený, ale trenér Horejš má důvěru

Miroslav Pelta, majitel jabloneckého klubu, vyjádřil důvěru trenéru Davidu Horejšovi navzdory neuspokojivým výsledkům a čtrnáctému místu v nejvyšší soutěži.

„Jsem nespokojený s výsledky. Čtrnácté místo v tabulce není pro náš tým dostatečné. Ale trenér Horejš má důvěru vedení. Jsem spokojený s předváděnou hrou, je to změna oproti minulé sezóně, mužstvo má jasnou tvář a hráči vědí, co mají na hřišti dělat. Je potřeba vytěžit více z vypracovaných šancí,“ řekl Pelta na klubovém webu.

také informuje o tom, že lze během zimní přestávky očekávat pohyby v kádru.