Darida přiznal, že měl nabídku na přestup. „Klub ji rychle zamítnul“

Darida po přestupu do Řecka: Odpočítávám dny do prvního zápasu

Všechny potřebné dokumenty jsou podepsané, a tak řecký klub Aris Soluň mohl konečně oficiálně představit českého záložníka Vladimíra Daridu. Smlouvu podepsal na 2,5 roku.

„Už odpočítávám dny, kdy nastoupím do prvního zápasu za svůj nový tým. Moje první dojmy jsou vynikající. Atmosféra v klubu i kabině je výborná. Jsem rád, že jsem se stal součástí Arisu. Kádr má velký potenciál a udělám vše, co je v mých silách, abych svými zkušenostmi pomohl dosáhnout našich cílů,“ řekl Darida na klubovém webu.

OFICIÁLNĚ: Darida přestoupil z Herthy Berlín do řeckého Arisu Soluň

Po více než sedmi letech v Hertě Berlín mění český záložník Vladimír Darida dres. Jak bylo avizováno, přestupuje do řeckého Arisu Soluň, kde podepsal smlouvu na 2,5 roku. Německý klub to potvrdil na svých oficiálních stránkách s tím, že finální dohody mezi kluby bylo dosaženo dnes.

📰 Darida přestupuje do Řecka. Už se fotil s prezidentem klubu

„Já i moje rodina jsme se v Berlíně vždy jako doma. Hertha bude mít v našich srdcích vždy zvláštní místo. Nyní je pro mě ten správný čas na změnu, chci zažít nové věci v jiné zemi. Rád bych poděkoval všem fanouškům Herthy za jejich dlouholetou podporu. Bylo mi potěšením,“ řekl Darida na webu Herthy.

hp artikel darida eng

„Vladi za námi přišel a řekl, že by rád odešel do zahraničí za novou výzvou. Během svého dlouhého sedmiletého působení u nás ukázal, že jeho krev je modrobílá, a tak si tuto příležitost zasloužil,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Herthy Fredi Bobic.

„Vladi je příkladný profesionál. Pro tento klub vždy odevzdával maximum a v průběhu let nám zajistil tolik skvělých momentů. Kromě toho je to také skvělý chlap. Chtěli bychom mu poděkovat za jeho působení a popřát jemu i jeho rodině vše nejlepší do budoucna. Určitě mu dáme příležitost rozloučit se s našimi fanoušky při domácím utkání na Olympiastadionu – vhodný termín najdeme, jakmile to bude možné.“

Darida se v Arisu Soluň potká se dvěma českými fotbalisty. Určitě s Jakubem Brabcem a možná i s Matějem Vydrou, jehož transfer se teprve začal řešit.

Darida přestupuje do Řecka. Už se fotil s prezidentem Aris Soluň

Vladimír Darida návrat domů neplánuje, zvolil další zahraniční štaci. Půl roku před koncem smlouvy v Hertě Berlín se český záložník chystá podepsat 2,5letý lukrativní kontrakt s týmem Aris Soluň. Na Twitteru už se dokonce objevila jeho fotka s prezidentem klubu Theodorosem Karypidisem. Oficiálně bude transfer oznámen v nejbližších hodinách.

Překvapení: Posílí Darida Hradec Králové?

Možná ne Viktoria , ale překvapivě . Bývalý český reprezentant Vladimír Darida zvažuje, že by si při návratu do české ligy vybral překvapivou destinaci.

Podle informací inFOTBAL.cz ho na východ Čech láká rodinný život. Kousek od Hradce Králové si staví nový dům, ve kterém se chce usadit. A dojíždět každý den do Plzně 200 km není zrovna lákavá představa.

Nedávno se ale do hry vložil ještě řecký klub Aris Soluň, odkud přilétla lukrativní dvouletá smlouva. Jednání jsou v pokročilejší fázi. K dohodě s Řeky má Darida blíž než návratu do Česka. Jisté je, že smlouva s Herthou Berlín mu končí na konci sezony a prodloužena nebude. Němci ho chtějí zpeněžit nejlépe ještě teď v zimě.

Darida
Pages: 12