El Ghazi v Mohuči dohrál. Za příspěvek na Instagramu mu bude ukončena smlouva

Jiří Novák, 27. 10. 15:23
Mainz 05
El Ghazi

Anwar El Ghazi (28) už si prý v dresu německé Mohuče nezahraje. Klub hráči podle BBC ukončí smlouvu poté, co byl nizozemský fotbalista suspendován za propalestinský příspěvek na Instagramu. Útočník už přes týden nehraje zápasy, ani netrénuje s týmem.

El Ghazi sdílel post, ve kterém mimo jiné stálo: „Od řeky k moři bude Palestina svobodná.“ To znamená, že Palestina by měla sahat od Jordánu až po Středozemní moře, což v jistém smyslu upírá Izraeli právo na existenci. Příspěvek byl později smazán.

Klub chtěl, aby se El Ghazi za svůj post omluvil, což se nestalo. Nizozemec údajně vedení Mohuče řekl, že stojí za mírem a lidskostí pro všechny oběti války.

„El Ghazi zaujal postoj ke konfliktu způsobem, který byl pro klub nepřijatelný. Prohlášení předcházela podrobná diskuse mezi představenstvem a hráčem,“ napsal nedávno německý celek v oficiálním prohlášení. „Mainz 05 respektuje, že existují různé pohledy na složitý konflikt na Blízkém východě, který trvá již desítky let. Klub se však od obsahu tohoto příspěvku jednoznačně distancuje, protože neodráží hodnoty našeho klubu.“