Dvě zahraniční posily pro Pardubice. Padá hostování Minčeva?

Jiří Novák, 03. 09. 11:37
FK Pardubice

William Mukwelle & Pablo Ortiz
FOTO: fcdaugavpils.lv, fcm.dk

Bídný začátek, pak slibné pokračování a vyhoupnutí alespoň na dvanáctou příčku průběžné tabulky FORTUNA:LIGY. ale ve svém kádru vidí jasné problémy a hledají řešení. Podle informací inFotbal.cz aktuálně východočeský celek jedná o příchodu dvou zahraničních hráčů – jednoho na hostování s opcí, druhého na trvalý přestup.

Chtějí se prezentovat ofenzivním fotbalem, který baví diváky a je zárukou gólů. Zatím se ale v aktuální sezoně Pardubice střelecky trápí, po sedmi odehraných zápasech mají pět vstřelených branek, dělí se o pozici nejméně skórujícího mančaftu. Před koncem přestupového okna by tak trenér Radoslav Kováč rád přivedl posilu do útočných řad.

Tou mohl být Martin Minčev (22) ze Sparty. Jednalo se o hostování, ze kterého ale sešlo. Pardubice se teď věnují dotažení přestupu Williama Mukwelleho (20). Kamerunský útočník působí od roku 2021 v Daugavpils, v aktuální sezoně nejvyšší lotyšské soutěže odehrál 20 zápasů a vstřelil osm branek.

Na začátku příštího týdne by měl na podpis smlouvy dorazit i Pablo Ortiz (23). Kolumbijský stoper, momentálně hájící barvy Midtjyllandu, měl nabídky i z Dánska, klub jej ale nechce pustit v rámci tamější soutěže. Odejít by tak Ortiz mohl do Pardubic na hostování s opcí ve výši 1,5 milionu eur.