Do Zbrojovky Brno vstupuje nový investor. Chce prodávat hráče do Evropy

inFOTBAL.cz, 21. 07. 09:22
FC Zbrojovka Brno

oznámila, že získala nového investora a minoritního akcionáře – investiční skupinu PORTIVA. V plánu je další odkoupení podílu od současného vlastníka Václava Bartoňka na majoritu 61 %. „Ale až po due diligence. Jdeme do rizika koupit nyní minoritu a do zahájení jarní části soutěže dokoupit majoritní podíl. Jelikož dnes klub není v kondici, kdy by měsíce mohl čekat na nového vlastníka, rozhodli jsme se pro tuto variantu,“ řekl pro Czech Crunch Pavel Svoreň, výkonný ředitel PORTIVA.

Reklama

A hlavní cíl? Změnit kompletně strukturu a cíle klubu.

„Chceme stavět na silné a kvalitní akademii, kterou Zbrojovka má, abychom byli schopni vychovávat hráče nejen pro pražská S, ale klidně pro evropské kluby,“ uvedl Svoreň.

„Hráči jako David Jurásek nebo Adam Hložek prošli Brnem a ze Slavie a Sparty šli do zahraničí za stovky milionů korun. Věříme, že když klubu dáme dostatečnou stabilitu, nebude muset prodávat hráče příliš brzy a bude je schopen později prodat do Evropy. To jednak přinese klubu významné cash flow a také to zhodnotí naši investici, protože se zvedne hodnota klubu jako takového.“