Detaily z jednání německého svazu s agentem trenéra Nagelsmanna. Kolik peněz je ve hře?

inFOTBAL.cz, 14. 09. 13:19
Německo

Julian Nagelsmann
FOTO: depositphotos.com

Začalo se jednat. Sportovní ředitel německé Rudi Völler kontaktoval agenta Volkera Strutha, který zastupuje Juliana Nagelsmanna. Němci hledají nového trenéra pro národní tým a podle deníku Bild zjišťují, že tato transakce nebude nejlevnější.

Se samotným Nagelsmannem německý svaz zatím nemluvil, protože v první řadě se musejí ujasnit všechny finanční požadavky.

Nagelsmannovi stále běží kontrakt s Bayernem Mnichov do roku 2026, přestože ho dávno netrénuje. Bundesligoví mistři se nechali slyšet, že smlouvu bezplatně ukončí a mladého kouče pro reprezentaci uvolní. Jsou připraveni škrtnout velkou ztrátu – v roce 2021 zaplatili Lipsku kolem 20 milionů eur, aby ve funkci nahradil Hansiho Flicka.

Jenže počítat začal Nagelsmann.

V Bayernu může po dobu trvání současné smlouvy pobrat téměř tři roční platy. Celkem to dělá 20 milionů eur (489 milionů korun) a je prý nepravděpodobné, že se těchto peněz zřekne. Bayern nechce s ukončením smlouvy platit ani euro a tuto zodpovědnost požaduje přenést na německý svaz.

Julian Nagelsmann
FOTO: depositphotos.com

Aby toho nebylo málo: propuštěný Hansi Flick má nárok na 4,5 milionu eur (110 milionů korun) až do konce své smlouvy u německé reprezentace. Vyprší v létě 2024.

A ještě jedna připomínka: Bayern stále čeká na přátelský zápas s národním týmem, který byl dohodnut už při Flickově odchodu.

„Postupujeme krok za krokem a snažíme se najít přesvědčivé řešení. Je v tom hodně peněz,“ potvrdil prezident německého svazu Bernd Neundorf. Jednání s Nagelsmannem by však mohla nabrat rychlý spád.