Co se děje kolem Messiho: pískot, odchod bez děkovačky, Barcelona?

2m
21. 03. 06:35
Paris Saint-Germain

Lionel Messi

Lionel Messi (35) ztrácí v Paříži oblibu u fanoušků. V neděli měl z nich hodně smíšené pocity. Ačkoli se nekonala žádná velká akce skupiny ultras, která měla vyhrožovat protestem proti prodloužení smlouvy s argentinskou hvězdou, slabší potlesk se nakonec mísil s pískotem. Komplikovanému vztahu nepomohla prohra 0:2 s . Doma před zraky příznivců.

Co se děje kolem Messiho? A jak to ovlivní jeho budoucnost?

Podle francouzského listu Le Parisien hrají fotbalisté „bez touhy a bez života“. Tak shrnuli podprůměrný výkon, do kterého Messi zapadl společně s ostatními. „Možná už byl hlavou v Argentině,“ polemizoval server goal.com s narážkou na reprezentační sraz.

Messimu se fakt nedařilo. Často ztrácel míče, nedostával se do šancí, ve Francii mu vyčítají nedostatečný pohyb i to, že místo aby hledal lépe postavené spoluhráče, vybíral si okatě Mbappého. „Někdy potřebujete, aby vám velcí hráči pomohli, ale Messi nevypadal, že by chtěl,“ píše deník L'Équipe.

„Nemůžu souhlasit s tím, že hráči ze sebe nevydali všechno. Vy možná takový pocit nemáte, ale já ano. Nemůžete je takhle obviňovat, není to pravda,“ hájil své svěřence trenér Christophe Galtier.

Po zápase Messi nešel s ostatními ani na děkovačku a jako první zmizel v kabině.

U fanoušků PSG to jen povzbudilo dlouhodobý pocit, že Messi chce na konci sezony odejít. Dokonce někteří z nich chtěli pořádat velké protesty proti prodloužení smlouvy kvůli „přepálenému platu, za který neodvádí adekvátní výkony“, což mělo klubové vedení vylekat.

Proto se nyní znovu spekuluje, že se Argentinec vrátí do Barcelony. Za podpory výroků jeho bývalých spoluhráčů.

„Kdo by nebyl připravený na Leův návrat? Nechceme o tom příliš mluvit, protože o tom musí rozhodnout trenér a prezident… Ale jako hráči bychom ho přivítali zpátky s otevřenou náručí,“ říká Sergio Roberto. „Vůbec nechápu, proč ho v Paříži kritizují. Má dobrou sezonu a oni mu vyčítají, že vypadli z Ligy mistrů? Leo je neuvěřitelný hráč a my se k němu budeme v Barceloně chovat správně.“

Pravdou je, že jednání o novém kontraktu s PSG se podezřele táhnou už několik měsíců a mezitím přibývají informace, že Messiho návratu do Barcelony brání ekonomické potíže, které nejprve musejí Katalánci vyřešit.