Co s Neymarem? Barcelona interně diskutuje, jestli vzít brazilskou hvězdu zpátky

inFOTBAL.cz, 11. 08. 16:59
FC Barcelona

Neymar
FOTO: depositphotos.com

V Barceloně probíhá interní debata o tom, zda by se měl vrátit brazilský útočník Neymar (31). Ten aktuálně řeší s vedením Paris Saint-Germain ukončení jeho slovy, a vyřešené to chtějí mít co nejdříve. S týmem už ani netrénuje, byť oficiální důvod zní: nemoc. Půjde zpět na Camp Nou? Není to tak jednoduché.

Barcelonu tíží finanční problémy, a ty jakýkoli přestup za velkou částku s velkým platem pro Neymara jednoznačně nedovolují. Přesto existuje plán, který zveřejnil katalánský deník Sport, jak by se technický forvard mohl znovu v jejím dresu objevit.

Zní takto: Neymar přestoupí do saúdskoarabského Al Hilalu a stane se jeho kmenovým hráčem – a do Barcelony půjde hostovat minimálně na rok. V takovém případě jsou Katalánci ochotní vyplácet mzdu 12 milionů eur (289 milionů korun) čistého ročně v případě, že na to budou mít dalšího „parťáka“. Je pro srovnání, v si momentálně vydělá 30 milionů eur (722 milionů korun) čistého za rok.

Dobře, pokud bude vůle, řešení se najde. Ale chce ho opravdu ?

Prezident klubu Joan Laporta je jednoznačně pro Neymarův návrat. Věří, že na něm vydělá, protože přivede nové sponzory, zvýší prodeje merchandisingu a snadněji bude vyprodávat stadiony.

Proti má být však trenér Xavi Hernández, napsal španělský deník Mundo Deportivo. Neymar se mu absolutně nehodí do taktických plánů a údajně má obavu, že naruší nynější harmonii v kabině.

Ať už to dopadne jakkoli, všechno směřuje k tomu, že s fotbalem v Paříži Neymar pokračovat nebude. A brzy bude jeho kontrakt předčasně ukončen.

„Nebudu vám říkat, co jsme spolu řešili. Ale buďte pozorní a sledujte moje rozhodnutí, protože ty budou vyjadřovat můj názor,“ řekl nejasně trenér PSG Luis Enrique na páteční tiskové konferenci.