Co bude s Mountem? Proč se nedohodl s Chelsea a za kolik může odejít

2m
30. 03. 12:42
Chelsea FC

Mason Mount

Mason Mount (24) miluje , je jejím odchovancem, přesto po sezoně s velkou pravděpodobností přestoupí do jednoho z konkurenčních týmů. Jeden je na spadnutí!

Proč se nedokázal s Blues dohodnout na nové smlouvě? A kolik může svému současnému zaměstnavateli vydělat svým přestupem?

Jisté je, že Chelsea nenechá doběhnout současný kontrakt až do léta 2024, aby o Mounta přišla příští rok zadarmo. Jestliže se nedohodnou, pošle ho na přestupní listinu. „I když vstupuje do posledního roku své smlouvy, vzhledem k jeho kvalitám a věku by Chelsea požadovala 70 milionů liber,“ informuje server The Athletic. „Zda je to reálné, se teprve uvidí.“

Podle stejného zdroje Mountovu situaci pozorně sledují , , , a . Zájem Bayernu, o kterém se psalo, není tolik zveličován, protože Angličanovy posty má bundesligový gigant silně obsazené. Avšak deník Guardian píše, že Mounta by obnova spolupráce s Thomasem Tuchelem lákala.

Přesto drží nejsilnější pozici , který projevil vážný zájem a už došlo k významným jednáním o potenciálním transferu. Reds také zvažovali, jak postavit smlouvu pro Mounta tak, aby ji bez problémů okamžitě akceptoval. Ale nejdřív se musejí dohodnout s Chelsea.

Proč jednání Mounta s Chelsea uvízla na mrtvém bodě

Mason Mount se cítí nedoceněn, protože je podle The Athletic jedním z nejhůře placených hráčů v týmu. Běží mu smlouva z roku 2019, kdy se vracel z hostování v Derby County – a ta nepřesahuje ani 100 000 liber týdně. Chelsea mu v posledních devíti měsících předložila několik návrhů, ale ani jeden se zjevně nepřiblížil k požadovaným 300 000 liber.

Nové vedení Chelsea upřednostňuje vysoce variabilní kontrakty postavené na bonusech, které mají hráče motivovat k co nejlepším výkonům, tudíž je velká část platu vázána na odehrané minuty, starty, týmové úspěchy a tak dále. Mountovi se údajně nelíbila ani nabízená délka smlouvy, která by vypršela v jeho 30 letech a více.

A tak si na pomoc přivedl agenta Neila Fewingse, který v posledních letech vyjednal hodně důležitých přestupů. Mountově otci, který svého syna oficiálně zastupuje, má pomoci ve vyjednávání s Chelsea, případně s přestupem do jiného klubu.