Co bude s Králem: Zájem má Union Berlín, Schalke ho chce udržet

Alex Král

Alex Král (24) je jedním z přestupových cílů Unionu Berlín, píše německý BILD. Zájem klubu z hlavního města trvá již déle než měsíc. chce, aby český reprezentant v týmu pokračoval. To ale bude možné jen v případě, že celek sídlící v Gelsenkirchenu v aktuální sezoně nesestoupí.

Schalke se snaží Krále udržet od doby, kdy se dozvědělo o kontaktu z Berlína. Momentálně třetí tým německé Bundesligy je velikým lákadlem, Alexu Královi by se přestupem mohla otevřít cesta do Ligy mistrů, v horším případě do Evropské ligy.

Celá věc má ale jeden velký háček. Král je stále kmenovým hráčem Spartaku Moskva, se kterým má smlouvu do roku 2024. Jen díky výjimce FIFA pro hráče z ruské ligy může nastupovat za Schalke, kde je na hostování. A stále není jasné, zda bude současná situace pokračovat i v následující sezoně.

„Alex má ještě smlouvu ve Spartaku a čeká se na rozhodnutí FIFA ohledně hráčů působících v Rusku. Vše jsou jenom spekulace. Alex se teď soustředí na boje o záchranu se Schalke,“ řekl pro inFotbal.cz hráčův agent Karol Kisel.