Chelsea už nemá Enriqueho mezi hlavními kandidáty, mluví s Pochettinem

1m
20. 04. 18:32
Chelsea FC

Luis Enrique

začala po sérii jednání zužovat seznam potenciálních trenérů. Mezi hlavními kandidáty už není Luis Enrique, píše britský deník Telegraph. Připravuje se nové kolo jednání, do kterého půjdou znovu Julian Nagelsmann a Mauricio Pochettino.

Luis Enrique už byl informován, že s ním Chelsea nemá v plánu pokračovat ve vyjednávání, a společně s Rúbenem Amorimem ze Sportingu Lisabon jsou prakticky škrtnuti. Enriquemu to může uvolnit cestu do Hotspur.

Očekává se, že v případě Blues budou jednání pokračovat s Nagelsmannem a nově také Pochettinem, který se osobně sešel s majiteli Toddem Boehlym a Behdadem Eghbalim. Nebylo to poprvé, jednali spolu ještě před příchodem Grahama Pottera na podzim minulého roku.

„Klubové zdroje stále trvají na tom, že zatím nikdo z nich není větší favorit,“ píše Telegraph. Do hry mohou vstoupit klidně i nová jména, o kterých se dosud nepsalo. „Nagelsmann během pohovoru zapůsobil, ale lidé, kteří mají blízko ke klubu, odmítají, že by se zatím jevil jako favorit.“

I tak Boehly navštívil včerejší zápas Bayernu s Manchesterem City, aby předjednal Nagelsmannovu cenu, protože ho stále váže smlouva k jeho bývalému klubu. Také se mimochodem s německými protějšky definitivně dohodl, že pustí asistenta trenéra Anthonyho Barryho do Bayernu za 1 milion liber.

„Vztah mezi Chelsea a Bayernem je teď velmi dobrý. Zdroje se domnívají, že by nebyl problém se dohodnout na kompenzaci za Nagelsmanna,“ informuje novinář Fabrizio Romano.

Také ale ani jeden z možných trenérů nečeká dychtivě na smlouvu. I oni chtějí být přesvědčeni, že by vstoupili do správného sportovního projektu.

Angažmá v Chelsea se totiž momentálně jeví dosti rizikově. Před novou sezonou musí výrazně zredukovat kádr a poprat se s narůstající nespokojeností hráčů vůči současnému vedení.

„Potřebujeme tomu dát nějakou strategii,“ nebral si servítky Thiago Silva.