České Budějovice na padáka: S Honzou Podroužkem to budeme řešit

inFOTBAL.cz, 14. 08. 08:21
SK Dynamo České Budějovice

Tomáš Zápotočný

Čtyři zápasy, nula bodů, sedmnáct inkasovaných branek. Jak zastavit pád Dynama ? Vedení klubu se intenzivně zabývá kritickou situací.

„Vypadáme za hlupáky, ale makáme na tom. Chceme přivést kvalitní, hotové hráče. Přestupový trh je docela složitý, budeme to řešit s Honzou Podroužkem (sportovní manažer), s panem Čadkem (sportovní ředitel) a majitelem panem Koubkem. Pondělí bude hodně intenzivní,“ prohlásil trenér Tomáš Zápotočný po nedělní prohře s Viktorií (2:5).

Potíž je v tom, že ačkoli mělo Dynamo vytipováno spoustu kvalitních hráčů, na většinu z nich nedosáhne ekonomicky. Proto musí pečlivě hledat mezi těmi, kteří jsou finančně dostupní. Jenže najít kvalitní hráče mezi nechtěnými je dlouhodobý proces. Snadno se můžete splést a zvolit špatně.

„Přál bych si do každé řady přivést jednoho hráče. Nemáme široký kádr na to, abychom si mohli vyskakovat jako Plzeň nebo . Tyto kluby jsou úplně někde jinde. Máme nula bodů – a tolik inkasovaných gólů… To jsem opravdu ještě nezažil,“ dodal Zápotočný.

„Ale ručník do ringu házet nebudu, já rozhodně ne. To ode mě nečekejte. Za celý realizační tým můžu slíbit majiteli, že se pokusíme zvednout z těch… Nebudu sprostý. Fotbal je někdy krutý a my zažíváme to bahno. Ale dostaneme se z toho.“

„Fanoušci zatím nevolali ‚Nikl a Zápotočný ven‘. Cítím od lidí, že nám fandí.“