České Budějovice hledají brankáře. Na seznamu jsou Trefil a Melichar

Petr Ficker, 20. 09. 13:21
SK Dynamo České Budějovice
Martin Melichar
FOTO: fkpribram.cz

Po posilách do všech řad v poli se jihočeské Dynamo rozhodlo řešit i pozici brankáře. Podle informací inFotbal.cz bude klub pravděpodobně podnikat kroky v tomto směru v zimě. Na radaru sportovního vedení v čele s Janem Podroužkem už jsou dvě jména.

O branku Českých Budějovic se nyní střídají Martin Janáček (5 zápasů) a Dávid Šípoš (3 zápasy). Ani jeden ale neoplývá formou, která by Dynamu v jeho náročné situaci pomáhala. Spíš naopak. K vidění bylo několik chyb, které tým ještě více uzemnily.

I proto už sportovní úsek Jihočechů vymýšlí varianty na zimní přestupové období. Podle informací inFotbal.cz se klub zajímá o dvojici brankářů. Prvním z nich je příbramský Martin Melichar (23) a druhou variantou je olomoucký Jakub Trefil (22).

Melichar je jedničkou Středočechů a dobře zná nároky trenérské dvojice Zápotočný, Nikl. Ligu si už v příbramském dresu vyzkoušel, celkem v ní odchytal 16 zápasů a udržel tři čistá konta.

Trefil naskočil za Hanáky v nejvyšší české soutěži v minulé sezoně k 19 zápasům, ve kterých udržel šest nul a úspěšnost zákroků se mu vyšplhala na 70 %. V aktuální sezoně však jen kryje záda Matúši Macíkovi.