Barcelona řeší přestupy: Araújo si v pátek volal s Bayernem

inFOTBAL.cz, 09. 12. 14:24
Bayern Mnichov
Ronald Araújo
FOTO: depositphotos.com

Možný odchod Ronalda Araúja (24) z Barcelony stále není u ledu. Navzdory tomu, že nedávno tuto možnost vyloučil, se v pátek uskutečnil videocall mezi ním, trenérem Bayernu Mnichov Thomasem Tuchelem a sportovním ředitelem Christophem Freundem.

Reklama

„Tuchel mu dal jasně najevo, že ho chce nejlépe v zimě nebo v létě bez ohledu na cenu. Bayern je připraven zaplatit obrovskou přestupovou částku, ale bude to těžké. Teď je to na Araújovi,“ informoval reportér Sky Sports Florian Plettenberg.

Pro Barcelonu byl Araújo dosud neprodejný a chce s ním prodloužit smlouvu. To platí i pro jiné hráče v jejím kádru. Například momentálně zraněný gólman Marc ter Stegen (31) se nemusí obávat, že by dorazila nová konkurence.

„Žádného dalšího brankáře nepodepíšeme, aby Marca nahradil teď ani dlouhodobě, protože máme důvěru v naše hráče a (současná dvojka) Iňaki Peňa (24) je na velmi vysoké úrovni,“ řekl kouč Yavi Hernández.

Také potvrdil, že chce udržet portugalského útočníka Joaa Félixe (24), až mu skončí hostování z Atlétika Madrid: „Jsem s ním velice spokojený – a spokojený je i on. Ještě je brzy, ale budeme muset o tom jednat.“

Reklama