Arsenal prodloužil Odegaarda do června 2028. Je nejlépe placeným hráčem v klubu

Petr Ficker, 22. 09. 10:41
Arsenal FC
Mikel Arteta a Martin Odegaard
FOTO: FC

Dobrá zpráva pro fanoušky Arsenalu. Norský záložník Martin Odegaard (24) podepsal s klubem novou smlouvu za vylepšených podmínek. Aktuálně platný kontrakt udrží kapitána kanonýrů na Emirates až do června roku 2028 a zároveň se stane nejlépe placeným hráčem v kádru.

Reklama

„Bylo to jednoduché rozhodování. To, co se momentálně v klubu vytváří, je něco speciálního a chci u toho být,“ pronesl čtyřiadvacetiletý záložník po podpisu smlouvy. „Jsem z toho opravdu nadšený, protože jsem našel místo, kde se cítím jako doma. Od prvního dne v klubu se zde cítím skvěle.“

Předešlá smlouva by norskému reprezentantovi vypršela sice až za 24 měsíců, ale klub výrazně tlačil na to, aby se s hráčem dohodl na lepších podmínkách. Podle informací webu The Athletic byl o Odegaarda zájem i z jiných adres, což Arsenal a ředitele Joshe Kroenkea hnalo k tomu, aby důležitý hráč pro trenéra Mikela Artetu získal lepší kontrakt.

Po Williamu Salibovi, Bukayovi Sakovi, Aaronu Ramsdaleovi a Gabrielu Martinellim je Odegaard posledním klíčovým členem týmu, který patřil na seznam Joshe Kroenkeho důležitých hráčů, které chtěl díky nové smlouvě udržet v Arsenalu.

„Naším cílem je udržet naše nejlepší hráče – Odegaard je jedním z nich. Dohodli jsme se na nových dlouhodobých smlouvách s řadou našich nejdůležitějších mladých hráčů,“ dodal sportovní ředitel londýnského celku Eduardo.

Reklama

V dresu Arsenalu odehrál Odegaard 112 soutěžních zápasů, vstřelil 27 branek a na dalších 15 přihrál.