Kosovští reprezentanti nedohráli poslední vteřiny zápasu Ligy národů v Rumunsku. Za bezbrankového stavu odešli ze hřiště poté, co po strkanicích mezi hráči na hrací ploše začali domácí fanoušci skandovat: „Srbsko! Srbsko!“ Slyšet byl údajně i pokřik „Kosovo je Srbsko“ a další protialbánské chorály.
Sparťanský útočník Albion Rrahmani (24) už byl na hřišti, když jeho jmenovec a kapitán národního týmu zavelel v 93. minutě k odchodu do kabin. Mezitím někteří hráči ukazovali směrem k fanouškům známé gesto albánské orlice.
„Hráči Kosova odmítají přijít zpět na hřiště a pokračovat ve hře,“ informoval průběžně rumunský novinář Emanuel Rosu přímo ze stadionu.
Citoval také hlasatele na stadionu, kterému došla slova: „Cítím se špatně, nevím, co říct. Naši hosté z Kosova odmítají dohrát poslední vteřiny utkání…“
V kabinách měla probíhat „tvrdá vyjednávání“, do nichž se zapojili představitelé obou asociací, rozhodčí i delegáti z UEFA.
„Po téměř 40 minutách čekání na návrat Kosova na hřiště odcházejí hráči Rumunska do své kabiny. To je neuvěřitelné,“ popisoval Rosu.
Následně dostali hosté pětiminutové ultimátum, ani to je nedonutilo k návratu. Další incident se odehrál v útrobách stadionu, kde jeden z kosovských členů výpravy použil v nadávce slovo „cikáne“ přímo před rumunskými novináři, patrně adresované jednomu z nich.
Podobný skandál se odehrál mezi oběma zeměmi v září loňského roku, kdy rumunští fanoušci skandovali „Kosovo je Srbsko“ a hra byla přerušena. Kosovští fotbalisté později vyjádřili lítost nad tím, že se vrátili do zápasu a pokračovali v něm. Tehdy prohráli 0:2.
Zajímavostí je, že nyní potřebovali vyhrát alespoň 3:0, aby měli šanci ovládnout svou skupinu. A pokud UEFA dospěje k závěru, že přerušení zápasu je vina Rumunska (a jeho fanoušků), mohla by Kosovu kontumačně udělit výhru 3:0.
Chance Liga

































































