Pavel Hapal nakonec zůstal na lavičce Sigmy Olomouc a v moravském klubu tak bude na dvou pozicích – hlavního trenéra a generálního sportovního ředitele. Na začátku přípravy před novináři okomentoval dlouhé hledání posil do realizačního týmu i to, jak bude stíhat obě funkce.
Sigma hledala podle Hapala nového kouče od odvolání trenéra Tomáše Janotky. „Nakonec jsme se dohodli na tom, že zůstanu u týmu já, takže zůstávám v roli sportovního ředitele i hlavního trenéra,“ vysvětlil kouč Olomouce.
Ten věří, že nebude muset nijak často upřednostňovat jednu pozici před druhou.
„Jde především o ten tréninkový proces. Když budu muset řešit něco jako sportovní ředitel, a nebudu moct na trénink, což by se nemělo stávat často, tak chci být dostatečně zastoupený,“ prohlásil Hapal.
Jeho setrvání v roli hlavního trenéra prý původně nebylo v plánu. K týmu přišel dočasně v polovině dubna, kdy nahradil již zmiňovaného Tomáše Janotku. Po dlouhém hledání náhrady se rozhodlo, že na lavičce zůstane Hapal.
„Tohle nebyla od počátku naše myšlenka. Trenéři, které jsme si vytipovali, byli pod kontrakty a nebylo jednoduché je vyvázat.“
„S vedením jsme si řekli, že se chceme opřít o zkušenějšího trenéra. Nenašli jsme nic, co by bylo podle našich představ,“ řekl Pavel Hapal.
Tým lidí kolem něj by mohl rozšířit Radim Kučera. Sigma tuto možnost řeší a podle trenéra je docela reálná. „Chtěl bych ho mít co nejblíž k sobě, takže i v pozici pojítka mezi mnou a týmem.“
Generální sportovní ředitel a trenér v jedné osobě zároveň potvrdil, že se Sigma Olomouc i nadále snaží získat Daniela Baráta (19) ze Slovácka.
Chance Liga



































































