Jen den před klíčovým semifinálovým zápasem africké kvalifikace na mistrovství světa 2026 proti Gabonu zasáhla nigerijský tým vážná krize. Hráči i realizační tým se podle informací ESPN rozhodli bojkotovat trénink. Důvodem byly nevyplacené bonusy a odměny, které údajně sahají až několik let zpět.
Nigérijská fotbalová federace (NFF) hráčům dlužila prémie už od roku 2019, včetně částek z loňského Afrického poháru národů, kvalifikace na další ročník i současných bojů o MS 2026.
Nyní se zdá, že napětí je u konce. Kapitán William Troost-Ekong (32) oznámil, že spor mezi hráči a federací byl po několika dnech vyřešen.
„Problém je vyřešen. Všechny finanční záležitosti jsou urovnány. Tým je opět jednotný a plně soustředěný na to, aby Nigérii reprezentoval v nadcházejících zápasech co nejlépe,“ napsal Troost-Ekong na sociální síti X.
Nigérie se tak po zklidnění situace může připravovat na čtvrteční semifinále africké kvalifikace, v němž se střetne s Gabonem. V případě postupu narazí ve finále na Kamerun nebo DR Kongo.
Issue RESOLVED. Outstanding financials cleared and on ground. Team is UNITED and focussed as before on representing NIGERIA with our maximum for the games ahead! 🇳🇬 @NGSuperEagles
— William Troost-Ekong (M.O.N) (@WTroostEkong) November 12, 2025
Chance Liga

































































