Vysočina Jihlava

Přestupové novinky z FC Vysočina Jihlava

Návrat z Manchesteru United do druhé české ligy. Mastný je zpět

Ondřej Mastný
FOTO: FC

Odchovanec jihlavského fotbalu Ondřej Mastný (21) je opět hráčem FC Vysočina. Posledních pět let působil český brankář v Manchesteru United. Ukázal se v mládežnických výběrech klubu, za „A“ tým nenastoupil ani jednou. Pět měsíců v poslední sezoně strávil v severoirském Portadown FC.

„Na konci přípravného období se objevila možnost návratu Ondry Mastného. A jelikož jsme klub, který je velmi nakloněn práci s mladými odchovanci, tak jsem vstoupil s agentem do jednání,“ komentoval comeback Mastného předseda představenstva Lukáš Vaculík.

„Nějaký čas nám trvalo vyjasnit si způsob Ondrova příchodu, protože náš klub preferuje hráče na trvalý přestup. Jsem velmi rád, že se nám toto podařilo a Ondra je opět kmenovým hráčem FCV, když podepsal víceletou smlouvu,“ dodal Vaculík pro klubový web.

Jihlava jedná o příchodu brankáře Mastného z Manchesteru United

Ondřej Mastný
FOTO: Sport Invest

Český gólman Ondřej Mastný (21) vstoupil do posledního roku své smlouvy v Manchesteru United, a tak se řeší potenciální odchod už tohle léto. Jednou z variant je návrat do Vysočiny Jihlava, jejímž je odchovancem a se kterou podle informací MF Dnes začal jednat.

Pokračovat

Vysočina Jihlava podepsala dva stopery. Sládka a tureckého Tombula

Turecký stoper Emir Tombul (22) uspěl na testech v FC a získal smlouvu pro nadcházející sezonu. „Emir za nás odehrál všechny čtyři letní přípravné zápasy, v nichž prokázal kvalitu. A též zajímavou perspektivu při další práci s jeho potenciálem. Jeho výhodou je, že se jedná o levonohého stopera, který nám po odchodu Karla Pojezného chyběl,“ řekl sportovní ředitel Lukáš Vaculík.

V kádru trenéra Davida Oulehly bude působit také Martin Sládek (18), který je odchovancem pražské Slavie a naposledy hrál třetí ligu v Benešově.

Adam Pešek přestoupil z Viktorie Plzeň do Jihlavy

získala záložníka Adama Peška (20) z B-týmu Viktorie . Podepsal „víceletý“ kontrakt. „Adam je pohyblivá ‚šestka‘, má drajv. Takový hráč se mi líbí. Zvedne kvalitu naší středové řady,“ řekl nedávno trenér David Oulehla pro inFotbal.cz.

Lukáš Vaculík, předseda představenstva: „Adam Pešek pasuje do naší týmové filozofie. Jedná se o mladého perspektivního hráče do středu zálohy, který je neustále v pohybu a nabídce. Navíc je slušně dynamicky vybavený a silný na míči. Přes půl roku jsme jej sledovali a jsme rádi, že jsme ho do Jihlavy přivedli. S Adamem jsme podepsali víceletý kontrakt a přejeme mu hodně úspěchů v dresu FC Vysočina. Příchody dalších hráčů bychom chtěli dotáhnout během nadcházejících dnů.“

Pages: 1234